Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

046 / 5192 777

Pracoviská

Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie

Návštevné hodiny
Návštevy pacientov sú v pracovných dňoch v čase od 15:00 do 17:00, počas víkendov a sviatkov v čase od 13:00 do 17:00. 


Lôžkové oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie je moderné rehabilitačné oddelenie zriadené v októbri 2023. Cieľom našich skúsených zdravotníkov je pomôcť pacientom vrátiť sa čo najskôr k bežnému životu a zároveň im zlepšiť kvalitu života. Pacientom je k dispozícii osem komfortných dvojlôžkových izieb, ktoré sú vybavené klimatizáciou, televíziou, vlastnou toaletou a sprchou. Súčasťou oddelenia je telocvičňa, miestnosť pre elektroterapiu a laserovú terapiu.

Akým pacientom je oddelenie určené?

Hospitalizáciu na oddelení možno naplánovať na základe odporúčania špecialistu (lekár FBLR, ortopéd, úrazový chirurg, neurológ), eventuálne praktického lekára pre dospelých, alebo formou dohodnutého prekladu po operácii bedrového kĺbu, kolenného kĺbu, chrbtice, poúrazových stavoch a náhlych cievnych mozgových príhodách, kde nie je potrebný pokojový režim a nie je kontraindikované intenzívne dvojfázové cvičenie a terapia. Pacient nesmie mať horúčku, intravenózne podávané antibiotiká a jeho chronické ochorenia musia byť v stabilizovanom stave, bez potreby akútnej liečby.  

Ako prebieha hospitalizácia?

Pacient odoslaný špecialistom, eventuálne praktickým lekárom, sa dostaví na oddelenie za účelom konzultácie a dohodnutia termínu hospitalizácie v pracovných dňoch medzi 10:00 a 11:30 hod. Na konzultáciu je potrebné priniesť zdravotnú dokumentáciu. Počas samotnej hospitalizácie má pacient zostavený individuálny rehabilitačný plán a absolvuje dvojfázové intenzívne cvičenia a terapie zvolené na základe svojho zdravotného stavu. Dĺžka hospitalizácie je 7-14 dní. Pacient si na hospitalizáciu prinesie lieky, ktoré užíva. V prípade záujmu pacient môže požiadať (ak to dovoľuje kapacita oddelenia), aby bol na izbe sám. V takomto prípade je poplatok za samostatnú izbu 10 eur/deň.