Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Novinky a médiá


Riaditeľka handlovskej nemocnice: „Keď sa spätne pozerám na rok 2021 mám úsmev na tvári, ale aj zimomriavky na chrbte“

11.1.2022

Rok 2021 si každý riaditeľ nemocnice asi navždy zapamätá. Nie preto, že by si to sám vybral, ale preto, že tak ťažký, neštandardný rok ešte nezažili. Druhý rok covidovej pandémie priniesol nezvyčajné prípady, obrovské nasadenie zdravotníkov, tlak na riešenie dosiaľ nezažitých situácií a hlavne obrovskú snahu o záchranu životov pacientov, ktorá sa veľakrát skončila neúspechom. Do toho rôzne krízové situácie, nové príkazy a nariadenia, ale aj nové skúsenosti s ochorením covid-19 a hlavne absolútne neštandardné správanie pacientov – v dobrom i v tom negatívnom slova zmysle. Ako uplynulý rok hodnotí riaditeľka Nemocnica AGEL Handlová Ing. Marta Eckhardtová, MPH, nám prezradila v rozhovore.

Celý článok


Ako trávi Vianoce riaditeľka handlovskej nemocnice? „Chcela by som, aby láska a pokoj zavítali do našich životov“

22.12.2021

Nemocnicu AGEL Handlová vedie už vyše roka skúsená manažérka Ing. Marta Eckhardtová MPH, ktorá má za sebou pôsobenie v zdravotníckom zariadení v Zlatých Moravciach, v Nitre na Zobore, Leviciach a v Topoľčanoch. Aj keď nemocnica neoddychuje ani jediný deň v roku a jej šéfka musí byť na telefóne 24 hodín denne, Vianoce sú ten čas, kedy sa aj ona stáva predovšetkým manželkou a mamou, ktorá pripravuje rodinnú atmosféru a všetky dobroty, aby rodina spolu zasadla k štedrovečernému stola a aspoň na chvíľu zabudla na svoju prácu. Tá je však pre ňu, ako sama hovorí, poslaním a celoživotnou prirodzenou súčasťou.

Celý článok


Počas Vianoc nás môžu potrápiť tráviace ťažkosti

20.12.2021

Blížiace sa vianočné sviatky okrem oddychu a času stráveného s rodinou prinášajú aj riziko zdravotných komplikácií v podobe množstva jedál, ktoré konzumujeme a často nevhodne kombinujeme a sú pre naše telo enormnou záťažou. Skúsenosti s nepríjemnými dôsledkami vianočného prejedania majú aj v Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Možnosť objednať sa navyšetrenia AGELLAB SK

17.12.2021, AGEL SK

Spoločnosť AGEL pripravila pre klientov/samoplatcov ponuku balíčkov vyšetrení určených na zistenie zdravotného stavu pre všetkých, ktorí majú záujem spoznať svoj zdravotný stav čo najpresnejšie.

Celý článok


Najviac postcovidových pacientov potrebovalo rehabilitácie koncom jari a v lete, po zime handlovskí zdravotníci opäť očakávajú ich nárast

9.12.2021

Pandémia koronavírusu priniesla nový, predtým nepoznaný fenomén – postcovidový syndróm. Pacienti, ktorí sa z covidu vyliečili, najmä tí s ťažším priebehom, pociťujú ešte dlhé týždne ťažkosti rôzneho druhu, celkovú slabosť, malú výkonnosť, problémy s dýchaním a pod. Nemocnica AGEL Handlová a jej Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie má po takmer dvoch rokoch covidu už s uvedenou diagnózou bohaté skúsenosti. Ako vysvetľuje vedúca fyzioterapeutka Mgr. Katarína Klátiková najdôležitejšie je postcovidový syndróm nepodceňovať a obrátiť sa na odborníkov.

Celý článok


Pred ochoreniami prostaty môže pomôcť ako prevencia aj zelený čaj alebo dokonca sója. Základom sú však pravidelné zdravotné prehliadky

2.12.2021

Práve uplynulý mesiac november, zvaný aj MOVEMBER, bol venovaný prevencii onkologických ochorení prostaty a semenníkov. Hoci kampaň už skončila, je dôležité, aby muži, najmä po 50. roku života aj počas nasledujúcich mesiacov prevenciu týchto ochorení nepodceňovali. O ochoreniach prostaty, ako rozoznať príznaky, že niečo nie je v poriadku, sme sa porozprávali s urologičkou Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Violou Filipovičovou.

Celý článok


Žiaden z medicínskych odborov sa bez rádiológie nezaobíde

30.11.2021

Práca rádiológov je pred očami pacientov viac-menej skrytá a málokto z nás vie, čo všetko sa v jej náplni skrýva. Ich úloha v zdravotníctve je však nezastupiteľná. Ako rádiodiagnostika fungovala v minulosti a ako je to dnes, čo všetko práca rádiológa obnáša a aké sú aktuálne novinky v tomto odvetví, nám porozprával primár Rádiodiagnostického oddelenia Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Richard Zachar.

Celý článok


Jesenné urologické problémy nemieme podceňovať. Výnimkou nie sú ani u detí

29.11.2021

Náhle ochladenie, sychravé počasie alebo nevhodné oblečenie. Toto všetko môže spôsobiť rôzne zdravotné komplikácie, ktoré často vyústia do zápalu močových ciest a močového mechúra. Koho najčastejšie postihujú, kedy navštíviť lekára a aké problémy môžu nastať, sme sa spýtali MUDr. Violy Filipovičovej, urologičky z Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Ambulantnú a následnú zdravotnú starostlivosť bude Nemocnica AGEL. Handlová poskytovať aj počas mimoriadneho režimu

25.11.2021

Nemocnica AGEL Handlová dostala príkaz Ministra zdravotníctva SR o obmedzení plánovanej zdravotnej starostlivosti, ktorý znamená úplné zastavenie plánovanej „bielej“ medicíny. Následnú a ambulantnú zdravotnú starostlivosť však môže naďalej poskytovať v plnom rozsahu.

Celý článok


Úcta pacienta k zdravotníkovi môže vytvoriť komunikačnú bariéru Ako správne komunikovať so seniormi?

15.11.2021

Láskavý a ohľaduplný prístup zdravotníkov k pacientom je pre úspešnú liečbu mimoriadne dôležitý. Uvedomuje si to aj personál z Nemocnice AGEL Handlová, preto jednou z tém ich vzdelávania je aj komunikácia s geriatrickým pacientom.

Celý článok


Na jeseň pozor na depresiu, ohrození sú hlavne starí a chorí ľudia

4.11.2021

Jesenné obdobie sa, hlavne v súvislosti so seniormi, osamelými a chorými ľuďmi spája aj vo zvýšenej miere s pocitmi osamelosti, smútku až depresie. Tieto stavy sú z časti pochopiteľné, ale v prípade závažnejších a dlhotrvajúcich prejavov je nutné vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Ako sa s depresiou snažia vysporiadať v Nemocnici AGEL Handlová a predovšetkým na oddelení dlhodobo chorých nám ozrejmila primárka MUDr. Miriam Kvostková.

Celý článok


Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v handlovskej nemocnici má novú primárku Na oddelení pribudlo nové vybavenie pre pacientov

21.10.2021

Na Oddelení fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici AGEL Handlová majú novinku. Personál privítal novú primárku MUDr. Marianu Strúčkovú, ktorá vystriedala po mnohých rokoch primára MUDr. Júliusa Kádera, ktorý odišiel do dôchodku. Ako on hodnotí svoje pôsobenie na oddelení a aké výzvy čakajú novú vedúcu posilu?

Celý článok


V handlovskej nemocnici sa otvára urologická ambulancia

1.10.2021

Nemocnica AGEL Handlová neustále zvyšuje kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a svojim pacientom rozširuje služby. Jednou z aktuálnych noviniek je otvorenie urologickej ambulancie, ktorá začne svoju činnosť od 4. októbra pod vedením MUDr. Violy Filipovičovej.

Celý článok


Handlovská nemocnica zakázala návštevy pacientov. Je to preventívny krok kvôli pandemickej situácii

30.9.2021

Nemocnica AGEL Handlová reaguje na aktuálnu pandemickú situáciu a rozhodla o zákaze návštev pacientov. Zákaz sa vzťahuje aj na Senior centrum sv. Kataríny. Zdravotnícke zariadenie zatiaľ nemá žiadnych pacientov s koronavírusom, nemocnica je však pripravená čo sa týka reprofilizácie lôžok, personálu aj ochranných osobných pomôcok.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

24.9.2021, AGEL SK

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

Celý článok


Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví. Důležité je, aby se do systému zapojili všichni poskytovatelé zdravotnické péče

24.9.2021, AGEL SK

Jedním z hlavních témat XIV. Sympozia AGEL v Olomouci byla elektronizace zdravotnictví. Panelová diskuze k tomuto tématu se uskutečnila za účasti předních odborníků z Čech, Slovenska a Izraele. Diskutující se shodli, že zásadním předpokladem efektivity elektronizace zdravotnictví je především její realizace s co největším počtem zařízení v sektoru s připojením na jednotný modul s otevřenými, ale zabezpečenými daty pro zúčastněné.

Celý článok


Pacientům s chronickými střevními záněty pomáhají v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice úspěšně pomocí biologické léčby

24.9.2021, AGEL SK

Pacientům s Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou, u kterých jiná léčba nezabírá, nabízejí zdravotníci v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice již od roku 2005 moderní cílenou biologickou léčbu. Výhodou této medikace je přitom nejen fakt, že pomáhá pacientům s těžkým průběhem nemoci, u kterých navíc běžné metody nezabraly, ale také dlouhodobá remise, tedy období bez projevů nemoci. Kolik pacientů již této léčby využilo a od jakých obtíží nejčastěji ulevuje, to prozradila MUDr. Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice. Biologická léčba byla hlavním medicínským tématem 14. ročníku odborné konference Sympozium AGEL, která proběhla 22. a 23. září 2021 v NH Collection Olomouc Congress hotelu.

Celý článok


Biologickou léčbu aplikují lékaři v Nemocnici AGEL Nový Jičín stále většímu počtu onkologických pacientů. Cílená terapie léčí již také rakovinu plic

23.9.2021, AGEL SK

Cílená (biologická) léčba je letošním hlavním medicínským tématem XIV. Sympozia AGEL, které se 22. a 23. září koná v Olomouci. Již řadu let ji úspěšně využívají k léčbě svých pacientů specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín - nejčastěji u zhoubných karci-nomů prsu, konečníku, maligního melanomu, nádorů ledvin, vaječníku, tlustého střeva a prostaty. „Dostupnost cílené terapie je v České republice vyšší než v řadě západních zemí,” konstatuje doc. MUDr. David Vrána, Ph.D., vedoucí KOC Nemocnice AGEL Nový Jičín, kde lékaři cílenou léčbu od roku 2015 využili již u téměř 5 tisíc osob a jen letos se dostala k více než 800 onkologickým pacientům.

Celý článok


K rozjezdu doplňkového zdravotního pojištění musí být politická vůle, shodli se experti na XIV. Sympoziu AGEL

23.9.2021, AGEL SK

Na XIV. Sympoziu AGEL konaném 22. a 23. září v Olomouci patřil úvodní program problematice doplňkového zdravotního pojištění. Často skloňované téma se může stát v budoucnu novým zdrojem financování zdravotní péče v Česku i na Slovensku, v současné době mají k němu ale obě země daleko. Shodli se na tom experti v panelové diskuzi, ve které nechyběli zástupci soukromého zdravotnické sektoru, ministerstva zdravotnictví ani největších zdravotních pojišťoven.

Celý článok


V Olomouci se po roční přestávce koná prestižní XIV. Sympozium AGEL. Hlavním zdravotnickým tématem bude biologická léčba

21.9.2021, AGEL SK

Po roční nucené přestávce se ve dnech 22. - 23. září 2021 uskuteční v kongresovém hotelu NH Collection Olomouc Congress jedna z nejvýznamnějších zdravotnických konferencí v zemi - XIV. Sympozium AGEL 2021. Prestižní odborná akce je v současné době velkou výzvou jak pro organizátory, tak pro odborníky z oblasti zdravotnictví. Navzdory ztíženým podmínkám je potvrzených přes 600 účastníků včetně významných zahraničních odborníků z Izraele.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová je pripravená na nápor pacientov v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Jesenné obdobie je na tieto operácie najvhodnejším obdobím

20.9.2021

Nemocnica AGEL Handlová je pripravená po stránke technickej aj personálnej realizovať naplno plánované operácie v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Vzhľadom na spektrum poskytovanej zdravotnej starostlivosti je práve jeseň najvhodnejším obdobím. Pacienti, ktorí vyžadujú operačné zákroky v oblasti chirurgie, gynekológie a urológie oceňujú najmä krátky pobyt v nemocnici, šetrné a odborné prevedenie týchto zákrokov a krátky čas rekonvalescencie. Lekári zdôrazňujú, že je dôležité operácie neodkladať, ale nájsť si čas na ich absolvovanie. Dnešná technika, lekárska zručnosť, odbornosť a skúsenosti umožňujú menšie operácie absolvovať rýchlo, s elimináciou bolestivosti a času, vyžadujúceho PN.

Celý článok


Aké sú tie správne tašky a prezuvky pre školákov?

8.9.2021

Začiatok školského roka je aj dilemou pre rodičov školákov ako zabezpečiť pre deti školskú tašku a prezuvky tak, aby sa deťom páčili, ale predovšetkým, aby boli vyhovujúce aj z pohľadu zdravotného a správneho vývoja detského tela. Skĺbiť obe kritériá vôbec nie je jednoduché, o čom svedčia aj mnohé zdravotné problémy detí.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová robí antigénové testovanie proti covidu za poplatok 5 EUR

17.8.2021

Nemocnica AGEL Handlová od dnes spustila pre verejnosť možnosť dať sa otestovať antigénovými testami. V zmysle nariadenia ministerstva zdravotníctva bude mobilné odberové miesto priamo v nemocnici fungovať 7 dní v týždni, 8 hodín denne. Poplatok za antigénový test ministerstvo stanovilo na 5 EUR.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová pripravuje otvorenie urologickej ambulancie

12.8.2021

Vyjsť v ústrety pacientom, zvýšiť dostupnosť a rozsah poskytovaných služieb zdravotnej starostlivosti a jej kvalitu. To bol hlavný cieľ pri rozhodnutí Nemocnice AGEL Handlová s.r.o. otvoriť novú urologickú ambulanciu. S prípravami sa už začalo, prvých pacientov by mohli na urológii privítať v októbri.

Celý článok


Dom ošetrovateľskej starostlivosti v Handlovej má za sebou prvý mesiac činnosti. Jeho najstaršia klientka má sto rokov

6.8.2021

Uplynul prvý mesiac, čo sa Nemocnica AGEL Handlová na základe početných žiadostí verejnosti rozhodla otvoriť Dom ošetrovateľskej starostlivosti. A okamžite sa stretol so záujmom klientov a ich príbuzných. Prvé týždne prevádzky potvrdili opodstatnenosť tohto rozhodnutia a aj perspektívu zariadenia do budúcnosti.

Celý článok


Prvý polrok handlovskej nemocnice sa niesol v znamení koronakrízy, nové projekty to však nezastavilo

29.7.2021

Prvý polrok 2021 bol obdobím, ktoré bolo pre vedenie aj zdravotníkov v Nemocnici AGEL Handlová mimoriadne náročné. Získané skúsenosti z minulého roka využili aj počas druhej vlny pandémie, prvoradou stále zostala záchrana životov covidových pacientov a tiež udržanie chodu nemocnice. Prvých šesť mesiacov ale prinieslo aj pozitívne novinky.

Celý článok


Senior centrum Nemocnice AGEL Handlová má voľné miesta. Jeho výhodou je bezprostredná prítomnosť nemocnice

14.7.2021

Senior centrum Svätej Kataríny v Nemocnici AGEL Handlová je, podobne ako iné zariadenia tohto druhu, zvyčajne plne obsadené. Jeho obrovskou výhodou je kombinácia pobytového centra s možnosťou okamžitej zdravotnej starostlivosti v prípade akejkoľvek náhlej zmeny zdravotného stavu klienta. Aktuálne má Senior centrum niekoľko voľných miest.

Celý článok


Handlovská nemocnica otvorila Dom ošetrovateľskej starostlivosti

28.6.2021

Nemocnica AGEL Handlová dnes slávnostne otvorila Dom ošetrovateľskej starostlivosti. Ten bude slúžiť pacientom, ktorí dlhodobo potrebujú kvalifikovanú ošetrovateľskú starostlivosť.

Celý článok


Bezplatné antigénové testovanie v handlovskej nemocnici končí

23.6.2021

Bezplatné antigénové testovanie pre verejnosť v Nemocnici AGEL Handlová po siedmich mesiacoch končí. Posledné testy zdravotníci vykonali v stredu, 23. júna 2021.

Celý článok


Najmodernejšou liečbou hemoroidov je operácia laserom

21.6.2021

Téma, o ktorej sa verejnosť zdráha hovoriť, hoci táto diagnóza je pomerne rozšírená a dokáže veľmi znepríjemniť život. Diagnostika a liečba hemoroidov, laicky známej „zlatej žily“. Najdôležitejšie je neváhať, prekonať prvotných ostych a vyhľadať pomoc skúsených odborníkov. V Nemocnici AGEL Handlová je v rámci jednodňovej chirurgie možné zbaviť sa nepríjemného problému rýchlo a trvalo. O aspektoch hemoroidálneho ochorenia hovorí Iveta Bubláková, vedúca sestra Jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Darovať krv znamená darovať život

15.6.2021

Krv je v zdravotníctve považovaná za najvzácnejšiu tekutinu, preto sú jej darcovia mimoriadne cenení. Aj v radoch Nemocnice AGEL Handlová sa nájdu zamestnanci, ktorí sa na darovaní krvi zúčastňujú pravidelne. 14. júna si pripomíname Svetový deň darcov krvi, je oslavou dobrovoľných darcov, ktorí nezištne a v mnohých prípadoch aj pravidelne darúvajú najvzácnejšiu tekutinu. Cieľom je tiež upozorniť na dôležitosť a obrovskú potrebu darcovstva krvi.

Celý článok


Malé kliešte sú veľkou hrozbou pre človeka. Spoľahlivou prevenciou proti kliešťovej encefalitíde je očkovanie

3.6.2021

Mesiace máj, jún každý rok bývajú tými, v ktorých zaznamenávame najvyššiu aktivitu kliešťov, a teda aj najvyšší počet problémov, spojených s chorobami, ktoré tieto malé, nenápadné, ale potencionálne nebezpečné parazity prenášajú. Pre človeka môžu byť niektoré z chorôb veľmi nebezpečné najmä z pohľadu možných komplikácií či trvalých následkov po prekonaní infekcie. Skúsenosti s tým majú aj odborníci v Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Handlovská nemocnica prepustila posledného pacienta s koronavírusom. Covid oddelenie sa znovu zmení na štandardné oddelenie

2.6.2021

Nemocnica AGEL Handlová má definitívne za sebou obdobie pandémie koronavírusu. Dnes prepustila z nemocnice posledného pacienta s koronavírusom a od tohto dňa je nemocnica tzv. bielou. Z covidového oddelenia sa po dôslednej dezinfekcii a reprofilizácii znovu stane štandardné oddelenie dlhodobo chorých (ODCH).

Celý článok


Handlovská nemocnica ocenila svoje sestry. Pandémia ukázala, že povolanie sestry je jedno z najdôležitejších

26.5.2021

Takmer 50 sestier, ktorých celoživotným poslaním je starostlivosť o pacientov, si uctilo vedenie Nemocnice AGEL Handlová pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier. Povolanie, ktoré je za posledný rok asi najžiadanejším si všetci vážia a ako ukázala pandémia, skutočne si zaslúži byť v poradí dôležitosti na prvých priečkach. Väčšina zo sestier s trpezlivosťou, láskou a obetavosťou pracovala až takmer do úplného vysilenia a neraz aj na úkor vlastnej rodiny v prvej línii počas oboch vĺn pandémie. Všetky svorne tvrdia, že je to pre nich samozrejmosť.

Celý článok


Nemocnica Handlová povolí návštevy pacientov

17.5.2021

Nemocnica AGEL Handlová od budúceho týždňa povolí návštevy pacientov na oddeleniach. Umožňuje to zlepšenie pandemickej situácie a usmernenie Ministerstva zdravotníctva SR. Každý z príbuzných bude musieť pri návšteve v nemocnici dodržať stanovené pravidlá. Pandemická situácia v nemocnici má stále zlepšujúci sa vývoj, klesá počet hospitalizovaných pacientov s koronavírusom a zdravotníci majú ambíciu zvyšovať počet plánovaných operácií.

Celý článok


17. máj je Svetovým dňom hypertenzie . Primárka handlovskej nemocnice: „Ľudia vysoký tlak podceňujú, lebo nebolí“

14.5.2021

Hypertenzia, vysoký krvný tlak, je najčastejšie kardiovaskulárne ochorenie, ktoré môže v prípade nedostatočnej liečby viesť k mnohým komplikáciám a vo výnimočných prípadoch až k smrti pacienta. Je preto veľmi dôležité ochorenie nepodceňovať, aj keď tisíce ľudí s ním bez problémov fungujú a pretože ho ,,nevidieť“, tak aj zľahčujú. 17. máj je Svetovým dňom hypertenzie, jeho zmyslom je podporiť verejné povedomie a pripomenúť verejnosti potrebu prevencie. Aj v Nemocnici AGEL Handlová liečia toto ochorenie každý deň, snažia sa však svojich pacientov edukovať, dôležité sú aj pravidelné kontroly, dôvera v lekárov a životospráva.

Celý článok


Handlovská nemocnica pripravuje spustenie Domu ošetrovateľskej starostlivosti

10.5.2021

Nemocnica AGEL Handlová s.r.o. pripravuje otvorenie Domu ošetrovateľskej starostlivosti. Bude slúžiť pacientom, ktorí dlhodobo potrebujú kvalifikovanú ošetrovateľskú starostlivosť. DOS plánujú otvoriť od júna a zmluvne bude spolupracovať so všetkými zdravotnými poisťovňami.

Celý článok


Handlovská nemocnica už operuje aj pacientov v rámci plánovanej operatívy

6.5.2021

Nemocnica AGEL Handlová už v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti spustila aj plánované operácie. Umožnil to priaznivý vývoj pandemickej situácie. Aj keď v nemocnici ešte majú aj pacientov aj zamestnancov s koronavírusom, tieto čísla každým dňom klesajú. Zdravotníci teraz stoja pred ďalšou veľkou výzvou. Zvládnuť nápor pacientov, ktorí dlhé mesiace na svoje zákroky museli čakať.

Celý článok


Handlovská nemocnica sa pripravuje na rozbeh plánovaných operácií. Príprava na operáciu a psychická pohoda pacienta sú rovnako dôležité ako samotná operácia

28.4.2021

Hoci takmer rok trvajúca pandémia koronavírusu plánované operácie zastavila a všetka pozornosť sa sústredila na akútne a covidové prípady, spolu s uvoľňovaním opatrení sa začínajú realizovať aj plánové operácie vrátane jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS). Tu je veľmi dôležitá celková tzv. perioperačná starostlivosť. Čo všetko zahŕňa tak pre pacienta ako aj z pohľadu zdravotníka sme zisťovali v Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Dnes je Medzinárodný deň uvedomenia si stresu. Ako stres vnímajú a riešia v Nemocnici AGEL Handlová? Stres. Podľa všeobecnej klasifikácie nešpecifická obranná reakcia organizmu, ktorá je

16.4.2021

Stres. Podľa všeobecnej klasifikácie nešpecifická obranná reakcia organizmu, ktorá je objektívne zistiteľná podľa chemických a fyziologických prejavov tela. Podľa každodennej reality menšie či väčšie situácie, ktoré dokážu poriadne zatriasť našim životom. Tie menšie stresy berieme ako samozrejmosť, tie väčšie nám dávajú poriadne zabrať a výrazne ovplyvňujú náš život. Aby sme sa so stresom dokázali vysporiadať, alebo ten závažný prekonať, prvou podmienkou je si ho objektívne uvedomiť. Práve dnešný deň, 16. apríl je Medzinárodným dňom uvedomenia si stresu. Ako stres vnímajú a riešia zdravotníci aj pacienti v Nemocnici AGEL Handlová?

Celý článok


Mobilné odberové miesto v handlovskej nemocnici bude testovať aj počas Veľkonočných sviatkov

31.3.2021

Nemocnica AGEL Handlová zabezpečila pre verejnosť bezplatné antigénové testovanie aj počas Veľkej noci s výnimkou Veľkonočnej nedele. Zdravotníci sa starajú, ako vždy počas sviatkov, o štandardné fungovanie nemocnice, všetci pacienti, ktorým to zdravotný stav dovolí, budú prepustení do domáceho liečenia.

Celý článok


Sociálna pracovníčka handlovského senior centra: „Je to pre mňa poslanie“

26.3.2021

V apríli bude presne rok, odkedy pôsobí Mgr. Andrea Turčanová na pozícii sociálnej pracovníčky Nemocnice AGEL Handlová ako aj Senior centra Sv. Kataríny. Celý rok pracuje v podmienkach, ktoré výrazne ovplyvnila pandémia koronavírusu, stará sa o pacientov, klientov seniorcentra, aby vyriešila tie bežné aj neuveriteľné problémy. Poviete si: „Nevďačné povolanie.“ Mgr. Turčanová má však presne opačný názor, túto prácu miluje a považuje ju za poslanie.

Celý článok


Handlovská nemocnica ponúka odbornú prax pre budúcich medikov a sestry

24.3.2021

Nemocnica AGEL Handlová má vytvorené všetky podmienky, aby si ju študenti medicíny či budúce sestry a zdravotní asistenti mohli vybrať ako miesto, kde budú vykonávať svoju povinnú odbornú prax. Výhodou menšej regionálnej nemocnice je individuálny prístup, možnosť vidieť a pod dohľadom skúsených odborníkov sa podieľať na konkrétnych medicínskych úkonoch. Výhodou je tiež ochota a ústretovosť skúsených lekárov.

Celý článok


Pandemická situácia v handlovskej nemocnici je stále vážna, ale pod kontrolou

17.3.2021

Zdravotníci v handlovskej nemocnici sa starajú o takmer 40 pacientov s koronavírusom, čomu sa prispôsobil aj chod nemocnice. Očkovanie, ktoré už absolvovala väčšina zamestnancov, ktorí oň prejavili záujem, pomohlo v tom, že výrazne nepribúda počet infikovaných z radov zdravotníkov. Títo sa naplno môžu venovať poskytovaniu zdravotnej starostlivosti.

Celý článok


Handlovská nemocnica pandemickú situáciu zvláda, hoci počet covidových pacientov neklesá

8.3.2021

Nemocnica AGEL Handlová vďaka organizačným opatreniam a nasadeniu všetkých síl a prostriedkov má aktuálnu pandemickú situáciu pod kontrolou. Počet covid pozitívnych pacientov v regióne neklesá, v nemocnici sa starajú o vyše 30 pacientov. Dobrou správou je nízky počet zamestnancov s koronavírusom, čo je už výsledok očkovania.

Celý článok


Smutné prvé výročie pandémie na Slovensku. Na ktorý deň pandémie primárka v Handlovej nikdy nezabudne?

4.3.2021

Pandémia koronavírusu je tu s nami už rok, od kedy sa 6.marca 2020 objavil prvý prípad na Slovensku a počas ktorého si najmä zdravotníci siahli na dno svojich ľudských síl. Počas prvých mesiacov nikto ani len nepredpokladal, že po roku budú prípady nakazených koronavírusom stúpať a už vôbec nie, že denne budú po celom Slovensku umierať desiatky ľudí. Lekárov a sestry zasiahla táto situácia profesijne, ale aj osobne, ako nám prezradila primárka handlovskej nemocnice.

Celý článok


Handlovská nemocnica pomohla pri celoplošnom skríningu vo viac ako 20 obciach

11.2.2021

Už takmer rok sú v neustálom nasadení, proti epidémii bojujú priamo v prvej línii. Keď ich Okresný úrad Prievidza požiadal o pomoc, vedenie, ani personál Nemocnice AGEL Handlová s.r.o. neváhali a pri celoplošnom skríningu priložili ruku k dielu. Aj vďaka ich pomoci a nasadeniu sa podarilo v priezvidzskom okrese otvoriť odberové miesta v 22 obciach a v 2 mestách.

Celý článok


Handlovská nemocnica má pandemickú situáciu pod kontrolou

8.2.2021

Nemocnica AGEL Handlová zatiaľ aktuálnu pandemickú situáciu zvláda. Hoci poskytuje zdravotnú starostlivosť takmer trom desiatkam pacientom s koronavírusom, potešujúce je nízke číslo zamestnancov s ochorením covid-19. Nemocnica poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť a pre verejnosť spustila aj vyšetrenie na prítomnosť protilátok proti koronavírusu.

Celý článok


V handlovskej nemocnici a Senior centre Sv. Kataríny pokračuje očkovanie zamestnancov proti koronavírusu

5.2.2021

Nemocnica AGEL Handlová zaočkovala už takmer polovicu svojich zamestnancov proti koronavírusu COVID-19. Celkovo o očkovanie prejavilo záujem 69 zamestnancov, vrátane zamestnancov Senior centra Svätej Kataríny. K dnešnému dňu majú zaočkovaných 43 zamestnancov prvou dávkou vakcíny a u časti z nich bola podaná už aj druhá dávka.

Celý článok


Handlovské senior centrum má za sebou náročný rok, v tom novom čakajú klientov novink

21.1.2021

V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice AGEL Handlová, sa aj napriek pandemickej situácii, ktorá minulý rok na Slovensko prišla, snažia vyčarovať klientom úsmev na tvári. Personál robí všetko pre to, aby babičky a dedkovia čo najmenej nepríjemné zmeny pociťovali.

Celý článok


V handlovskej nemocnici vykonávajú tisícky testov na koronavírus za mesiac

15.1.2021

V Nemocnici AGEL Handlová prebieha testovanie na koronavírus v plnom prúde už niekoľko mesiacov. Testuje sa nielen PCR metódou, ale aj antigénovými testami. V decembri zdravotníci uskutočnili celkovo takmer 5500 sterov. Novinkou je objednávkový systém, ktorý umožňuje pacientom objednať sa na presný čas.

Celý článok


Neurologická ambulancia v handlovskej nemocnici mesačne vyšetrí viac ako 500 pacientov

7.1.2021

Bolesti chrbtice sú najčastejším dôvodom, prečo pacienti navštívia Neurologickú ambulanciu v Nemocnici AGEL Handlová. O tom, ako prebieha neurologické vyšetrenie, aby bola diagnostika správna a ako to je s migrénami či príčinami neurologických ochorení, sme sa porozprávali s neurologičkou MUDr. Jarmilou Hmirákovou.

Celý článok


V handlovskej nemocnici bol ako všade v zdravotníctve rok 2020 úplne iný . „Našou devízou je jednodňová chirurgia a liečba varixov“

5.1.2021

Už len niekoľko hodín zostáva do príchodu nového roka. Bol to rok úplne iný, veľmi ťažký a náročný, špeciálne pre sektor zdravotníctva. Nezáleží či ide o malú či veľkú nemocnicu, každá sa musela vyrovnať s dosiaľ nepoznanou realitou, promptne zmeniť a prispôsobiť svoj chod novým podmienkam a najdôležitejšie bolo zabrániť šíreniu koronavírusu medzi zamestnancov aj pacientov. V rozhovore nám to potvrdila MUDr. Lucia Radvanská – námestníčka pre LPS v Nemocnici AGEL Handlová

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová zmobilizovali všetky sily a prostriedky na zvládnutie pandemickej situácie

4.1.2021

Nemocnica AGEL Handlová zvládla uplynulé vianočné sviatky s maximálnym nasadením všetkých síl a prostriedkov. Nemocnica sa v zmysle príkazu MZ SR stala Subjektom hospodárskej mobilizácie a musela reprofilizovať oddelenie dlhodobo chorých na COVID oddelenie.

Celý článok


Zdravotníci musia byť aj ,,ochrankári“ a riešiť rôzne vypäté situácie.

29.12.2020

Hoci ich prvoradou úlohou je pacienta vyšetriť, resp. ošetriť, stanoviť diagnózu a liečiť, lekári a zdravotnícky personál sa počas roka stretávajú s rôznymi vypätými situáciami. V minulosti bol lekár pojem, bola mu prejavovaná úcta a rešpekt. Dnes sú na dennom poriadku situácie, kde sú zdravotníci vystavení slovným a neraz aj fyzickým útokom či už z radov pacientov, alebo ich príbuzných. Uvedené skúsenosti nám potvrdili aj v Nemocnici AGEL Handlová.

Celý článok


Medička, ktorá pomáhala v prvej línii v nemocnici v Handlovej: „Som rada za každú skúsenosť, ktorú môžem pred nástupom do praxe získať“

28.12.2020

Koronavírus jej dal na výber. Buď sedieť doma, alebo sa aktívne zapojiť do prvej línie a zistiť, čo je krízová medicína na vlastnej koži. Kristína Rečková, 22-ročná medička z Handlovej, ktorá študuje na Lekárskej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci neváhala ani chvíľu. Vrátila sa domov a rozhodla sa pomáhať v mobilnom odberovom mieste (MOM) Nemocnice AGEL Handlová. Čo jej táto skúsenosť priniesla a ako sa pozerá na takúto medicínsku prax nám prezradila v rozhovore.

Celý článok


Zdravotníci na Oddelení dlhodobo chorých spríjemňujú pacientom vianočné obdobie

23.12.2020

Na Oddelenie dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Handlová zavítali Vianoce. Vďaka sanitárom a sestrám sa podarilo pacientom, ktorí tieto sviatky strávia v nemocnici, vyčarovať úsmev na tvári. Spoločné priestory sú krásne vyzdobené, čím pripomínajú pacientom domov.

Celý článok


Vianoce oslávia aj v handlovskom seniorcentre

22.12.2020

V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice AGEL Handlová, aj napriek ťažkej situácii budú oslavovať Vianoce. Opatrovateľky pripravili klientom vianočnú výzdobu, čaká ich štedrovečerná večera a množstvo darčekov pod stromčekom.

Celý článok


Na Oddelení dlhodobo chorých v handlovskej nemocnici ročne odliečia viac ako 700 pacientov

1.12.2020

Súčasťou Nemocnice AGEL Handlová je aj Oddelenie dlhodobo chorých, ktoré už niekoľko rokov vedie primárka MUDr. Miriam Kvostková. Práca na tomto oddelení je síce náročná a zahŕňa liečbu komplikovaných prípadov, ale prezradila nám, že jej súčasťou sú aj milé príhody.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová zatiaľ pandemickú situáciu zvládajú

30.11.2020

Nemocnica AGEL Handlová zatiaľ aktuálnu pandemickú situáciu zvláda. Počas veľmi ťažkého minulého týždňa vedenie nemocnice prijalo viaceré opatrenia, aby chod nemocnice zostal napriek viacerým pozitívne testovaným zamestnancom zachovaný. Nemocnica má reprofilizované lôžka pre pacientov s koronavírusom, ktorých počet musela minulý týždeň výrazne navýšiť a aktuálne podľa potreby rozširuje hodiny na mobilnom odberovom mieste.

Celý článok


Handlovská algeziologická ambulancia pomáha pacientom zbaviť sa bolesti modernými metódami

26.11.2020

V prípade, že máte neutíšiteľné bolesti, s ktorými si neviete rady a vyčerpali ste takmer všetky možnosti liečby, je čas na návštevu algeziologickej ambulancie. V Nemocnici AGEL Handlová je takáto ambulancia pre pacientov k dispozícii dvakrát týždenne, a to v pondelok a v stredu.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová má novú riaditeľku. Top cieľom na najbližšie obdobie je rekonštrukcia oddelenia dlhodobo chorých

24.11.2020

Nemocnica AGEL Handlová má od 23. októbra 2020 nové vedenie. Riaditeľkou sa stala skúsená manažérka Ing. Marta Eckhardtová, MPH. Nemocnicu prevzala v čase vrcholnej II. fázy pandémie koronavírusu, kedy rovnako ako ostatné zdravotnícke zariadenia riešia predovšetkým zabezpečenie zdravotnej starostlivosti, covid pozitívnych pacientov, ale aj zamestnancov. Aké sú jej priority do najbližšieho obdobia, ako sa darí nemocnici bojovať s následkami pandémie nám Ing. Eckhardtová prezradila v rozhovore.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová je možné sa dať bezplatne otestovať

19.11.2020

Nemocnica AGEL Handlová umožnila od stredy 18. októbra verejnosti bezplatné antigénové testovanie. Mobilné odberové miesto sa nachádza na vrátnici Nemocnice AGEL Handlová a v prevádzke je každý pracovný deň.

Celý článok


Epidémia sa klientom handlovského senior centra vyhýba, testujú ich pravidelne

18.11.2020

V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice AGEL Handlová, klienti aj personál pociťujú náročnú situáciu, ktorá s príchodom epidémie nového koronavírusu nastala. Opatrovateľky sa však snažia, aby seniorom nič nechýbalo a o ich zdravie, fyzické či psychické, sa prvotriedne starajú.

Celý článok


Dovolenka

12.11.2020

Oddelenie Fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie oznamuje svojim pacientom, že v dňoch 13. a 16. novembra sa z dôvodu čerpania dovoleniek rušia všetky naplánované rehabilitácie. Za pochopenie ďakujeme.

Celý článok


Počas prvej vlny sa viac báli pacienti ako my, teraz je to naopak

11.11.2020

Epidémia šíriaceho sa koronavírusu COVID-19 prišla tento rok nečakane a nikto z nás dovtedy podobnú situáciu nepoznal. Zdravotníci museli okamžite zareagovať, prijať nové opatrenia a systém ich práce sa takmer zo dňa na deň zmenil. Sú v privej línii a kedykoľvek môžu prísť do styku s nakazeným pacientom, ktorý vírus môže nevedome šíriť. Aj zamestnanci Nemocnice AGEL Handlová si zvýšené riziko nákazy uvedomujú denne.

Celý článok


V handlovskom Senior centre liečia klientov oxygénoterapiou

10.11.2020

V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice AGEL Handlová, majú pre svojich klientov novinku. Seniorom poskytujú liečbu kyslíkom a tí si ju veľmi pochvaľujú.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová v piatok otestovali takmer 500 ľudí

9.11.2020

Nemocnica AGEL Handlová sa v piatok opäť zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za deň celkovo odobrali zdravotníci vzorky 490 testovaným zamestnancom, ich rodinným príslušníkom a hospitalizovaným pacientom.

Celý článok


V práci sestrou ošetrujúcou seniorov, vo voľnom čase fitnes trénerka a závodná bežkyňa

3.11.2020

Práca zdravotnej sestry je mimoriadne náročná, zvlášť v dnešných dňoch. Dennodenná starostlivosť o pacientov si vyžaduje pracovitosť, trpezlivosť, precíznosť, ale aj ľudskosť a pochopenie, keďže pacienti sú rôzni. K tomu dnešná aktuálna pandémia. Kde majú brať zdravotnícki pracovníci silu a motiváciu do ďalšej práce? Výborný recept ako si vyčistiť hlavu, zabudnúť na pacientov i nemocnicu je recept zdravotnej sestry Ivana Cangárovej z Oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová. Vo voľnom čase je trénerkou fitnes a bežkyňou.

Celý článok


V handlovskej nemocnici otestovali počas víkendu 509 ľudí. Výborná organizácia, únava, ale aj ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

2.11.2020

Nemocnica AGEL Handlová sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 509 testovaným vrátane PCR testov, z nich 7 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných, ale aj klientov Senior centra.

Celý článok


Problémy s chrbticou sú novodobým civilizačným ochorením. Až polovicu pacientov v Handlovej na rehabilitácii trápi práve chrbtica

27.10.2020

Pacientov s problémami s chrbticou každým rokom pribúda. Je to spôsobené dnešným konzumným spôsobom života. Ochorenia chrbtice je možné už dnes považovať za civilizačné ochorenie. Odborníci z Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia Nemocnice AGEL Handlová priznávajú, že okrem pacientov, ktorí ich navštevujú kvôli rehabilitácií po úrazoch, operáciách, takmer rovnako veľkú skupinu tvoria tí, ktorých trápi chrbtica.

Celý článok


,,Práca so starými ľuďmi je poslanie, ktoré si vyžaduje celého človeka,“ hovorí nová vrchná sestra z handlovského seniorcentra

26.10.2020

Mesiac október je aj mesiacom úcty k starším, avšak nielen počas neho, ale aj počas celého roka by sme starším ľuďom mali vyjadrovať úctu a pochopenie. V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice AGEL Handlová, sa momentálne starajú o 20 klientov, a tí si svoju ,,druhú rodinu“ nevedia vynachváliť.

Celý článok


Cievna chirurgia v handlovskej nemocnici ročne zoperuje viac ako 600 pacientov s kŕčovými žilami

20.10.2020

Kŕčové žily, ktoré sa nazývajú aj varixy, nie sú len estetickým problémom, ale môžu viesť k mnohým zdravotným komplikáciám. Práve kŕčové žily sú častou príčinou návštevy Cievnej chirurgie v Nemocnici AGEL Handlová, kde na ich operáciu a liečbu využívajú najmodernejšie metódy. Ročne vykonajú na tomto oddelení viac ako 600 operácií varixov.

Celý článok


Zdravie máme vo vlastných rukách

15.10.2020

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky, ktoré by každý z nás mal dodržiavať. Práve dnešný deň, 15. október, je Svetovým dňom umývania rúk a jeho cieľom je poukázať na to, že práve tento jednoduchý úkon je veľmi dôležitý pri prevencii rôznych infekčných chorôb.

Celý článok


,,Najkrajšie na našej práci je možnosť pomáhať pacientom,“ zhodujú sa sanitárky z handlovskej nemocnice

7.10.2020

Sanitári a ich obetavá práca sú pre fungovanie zdravotnej starostlivosti nevyhnutnosťou a výnimkou nie je ani Oddelenie dlhodobo chorých v Nemocnici AGEL Handlová. Pracuje tam 17 sanitárov, o zákulisí ich práce sme sa s niektorými z nich porozprávali. Súčasťou ich dní je nielen náročná práca, ale aj veselé príhody.

Celý článok


Zmena objednávania v neurologickej ambulancii

6.10.2020

Neurologická ambulancia MUDr. Hmirákovej oznamuje pacientom zmenu v systéme objednávania na vyšetrenie. S platnosťou od 1. októbra sa pacienti môžu objednávať vždy v pondelok v čase od 12:30 do 15:00 hod.

Celý článok


V handlovskej nemocnici dnes oslavujú lekári ,,svoj deň“

1.10.2020

Sú tu pre nás vtedy, keď sme chorí a je nám najťažšie. Obetavo sa o nás starajú a robia všetko možné aj nemožné, aby nám, pacientom, pomohli a aby nám uľavili. Ich práca je mimoriadne náročná, vyžaduje si stopercentné sústredenie, profesionalitu, ale aj veľkú mieru ľudskosti. Byť lekárom je celoživotné poslanie a práve im patrí dnešný Medzinárodný deň lekárov. V Nemocnici AGEL Handlová pracuje 16 lekárov, ktorí sa denne starajú o to najdôležitejšie, čo máme – o naše zdravie.

Celý článok


Vitamín D je potrebné nahrádzať najmä u starších ľudí

30.9.2020

Prvý jesenný deň je za nami, dni sa skracujú a slnečných dní ubúda. Tento faktor má vplyv aj na naše zdravie, pretože nedostatok vitamínu D, ktorý sa tvorí na koži prostredníctvom pôsobenia slnečného žiarenia, môže spôsobiť zdravotné komplikácie. Výnimkou nie sú ani seniori, v ich prípade je potrebné dopĺňanie tohto vitamínu formou doplnkov výživy alebo medikamentov, nakoľko v bežnej potrave ho prijímajú iba malé, nedostatočné množstvo. Spýtali sme sa geriatra MUDr. Vladimíra Lakatoša z Nemocnice AGEL Handlová, prečo je pre nás D-čko dôležité a čo jeho deficit spôsobuje.

Celý článok


Komárňanský lekár medzi víťazmi TOP Lekári 2020

30.9.2020

Patrí medzi slovenskú lekársku špičku. Nemocnica AGEL Komárno sa môže pochváliť svojim gastroenterológom MUDr. Csabom Podlupszkim. V ankete TOP Lekári 2020 sa umiestnil na druhom mieste v špecializácii gastroenteorológia. Anketa sa realizovala už po šiestykrát a konečné poradie je výsledkom hlasovania odborníkov a čitateľov Zdravotníckych novín v rámci projektu TOP lekári na Slovensku.

Celý článok


Medicína a šachy majú aj spoločných menovateľov – logiku, napätie aj adrenalín

24.9.2020

Práca lekára je dynamická a energická, lekári sa často nezastavia ani celú svoju zmenu. Naopak šach je strategický šport, ktorý pôsobí naoko veľmi pokojne a hráči mimoriadne vyrovnane. Tieto dva paradoxy sa spájajú u MUDr. Vladimíra Lakatoša, ktorého pacienti poznajú z geriatrickej ambulancie v Nemocnice AGEL Handlová, avšak ruch ambulancie vo voľnom čase mení za ticho pri šachovnicovej súprave.

Celý článok


Zdravotníci zachraňujú životy aj mimo práce

11.9.2020

Správne poskytnutá prvá pomoc môže za pár sekúnd zachrániť život. K rôznym situáciám, kedy je treba konať rýchlo a poskytnúť bezprostredne prvú pomoc, dochádza často aj mimo nemocníc. Svoje o tom vie aj sanitár Miroslav Tóth z Nemocnice AGEL Handlová, ktorý aj počas voľna dvakrát zachránil ľudský život.

Celý článok


Seniori komunikujú s príbuznými prostredníctvom videohovorov

10.9.2020

Pandémia koronavírusu závažným spôsobom oklieštila aj rodinné kontakty v domoch pre seniorov. Zákaz návštev v rámci preventívnych epidemiologických opatrení však spôsobil, že babičky a dedkovia sa cítia viac opustení, nemôžu vidieť svoje rodiny, chýba im objatie, milé slovo pri návštevách. V Senior centre Svätej Kataríny v Handlovej prišli s originálnym riešením. Seniori sa môžu so svojimi príbuznými vidieť a počuť, a objať aspoň na diaľku.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Handlová sa ročne zrehabilituje 7 000 pacientov

8.9.2020

Ôsmy september je Svetovým dňom fyziatrie. Táto oblasť medicíny sa v poslednej dekáde dostala výrazne do popredia, fyzioterapeuti a odborníci na rehabilitáciu zdôrazňujú, aký obrovský pokrok môže dosiahnuť aj pacient v ťažkom stave pri systematickom cvičení pod správnym vedením odborníka. Bohatú históriu a skvelé výsledky má aj Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie/FRO/ Nemocnice AGEL Handlová.

Celý článok


Seniori si pochvaľujú pracovné terapie, ale aj precvičovanie pamäte

17.8.2020

V Senior centre Svätej Kataríny, ktoré patrí pod Nemocnicu AGEL Handlová, nepokazila atmosféru ani epidemiologická situácia či vysoké horúčavy. Aj napriek všetkým opatreniam, ktoré sa v centre vzhľadom na aktuálnu situáciu dodržiavajú, pripravuje personál neustále nové aktivity.

Celý článok


V letných horúčavách môže byť pre seniorov nebezpečný smäd, ktorý ani nepociťujú

5.8.2020

Leto je spojené s množstvom rizík pre nás všetkých, vysoké, niekedy až tropické horúčavy môžu spôsobiť zdravotné komplikácie deťom aj dospelým. V mnohých prípadoch sú rizikovou skupinou najmä seniori, pre ktorých organizmus môže byť teplo veľkou záťažou. Primárka Oddelenia dlhodobo chorých z Nemocnice AGEL Handlová radí, na čo si práve v najbližších týždňoch treba dávať najväčší pozor.

Celý článok


Kyslíková terapia pôsobí priaznivo na množstvo diagnóz

29.7.2020

V Algeziologickej ambulancii Nemocnice AGEL Handlová je liečba kyslíkom ,,v plnom prúde“. Využiť oxygénoterapiu môžu pacienti priamo v budove polikliniky. Ide o metódu, ktorá má množstvo pozitívnych účinkov.

Celý článok


V handlovskej nemocnici poskytujú mladým lekárom možnosti na sebarealizáciu a kariérny rast

22.7.2020

Nemocnica AGEL Handlová poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre tisícky obyvateľov spádovej oblasti. Ako svoje pracovisko si ju vyberajú aj mladí lekári priamo po skončení štúdia, v handlovskej nemocnici sú spokojní a majú možnosť kariérneho rastu. Dôkazom toho je aj tamojšia námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Lucia Radvanská.

Celý článok


Nemocnica AGEL Handlová prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Handlová opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Pacienti sa naučili trpezlivosti a ohľaduplnosti

14.7.2020

Prvý polrok tohto roku bol pre všetkých, nielen zdravotníkov, ale aj pre pacientov a ich príbuzných, zaťažkávajúcou skúškou. Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 preverila sily, trpezlivosť a pripravenosť všetkých rýchlo riešiť problémy, ktoré dovtedy nemocnice nepoznali a na novú realitu sa adaptovať. O tom, ako táto situácia ovplyvnila chod Nemocnice AGEL Handlová a ako celkovo hodnotí prvý polrok 2020, sme sa porozprávali priamo s jej riaditeľom, Ing. Petrom Kovaříkom.

Celý článok


Oxygénoterapia pôsobí priaznivo nielen na telo, ale aj na dušu

9.6.2020

V Algeziologickej ambulancii Nemocnice Handlová, 2. súkromná nemocnica,s.r.o. člen skupiny AGEL, poskytujú ako jednu z možností liečby oxygénoterapiu. Ide o účinnú liečbu kyslíkom, ktorá má množstvo pozitívnych účinkov.

Celý článok


Klienti Senior centra Svätej Kataríny sa po mesiacoch dočkali návštevy svojich blízkych

8.6.2020

Nemocnica Handlová, člen skupiny AGEL, vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní, ako aj v Senior centre Svätej Kataríny, ktoré patrí pod nemocnicu. Po týždňoch odlúčenia tak blízki môžu svoje babičky a dedkov znovu potešiť objatím a milým slovom tvárou v tvár.

Celý článok


Nemocnica Handlová opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov

5.6.2020

Nemocnica Handlová, člen skupiny AGEL, vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu opätovne povolila návštevy príbuzných u pacientov, ktorí sú v nemocnici hospitalizovaní. Platia však pri nich určité obmedzenia. Zákaz návštev trval od 6. marca 2020.

Celý článok


Rehabilitácia v Nemocnici Handlová funguje takmer naplno, opatrenia ale naďalej platia

4.6.2020

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie v Nemocnici Handlová, 2. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenalo po uvoľnení epidemiologickej situácie zvýšený počet pacientov. Pacienti, ktorí ale majú vážnejšie problémy, navštevovali lekárov pravidelne aj počas posledných dvoch mesiacov.

Celý článok


V handlovskom senior centre otestovali všetkých klientov

26.5.2020

V Senior centre svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice Handlová, 2. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, otestovali svojich klientov na koronavírus COVID-19.

Celý článok


V Nemocnici Handlová začnú opätovne realizovať plánované operácie

6.5.2020

Nemocnica Handlová, 2. súkromná nemocnica spol. s.r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, začne od 25. mája opätovne operovať pacientov, ktorých zákroky boli odložené. K odloženiu bolo potrebné pristúpiť v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 nariadením Ministerstva zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR.

Celý článok


Nemocnica Handlová začala komerčné testovanie na koronavírus COVID-19

28.4.2020

Nemocnica Handlová, 2.súkromná nemocnica s.r.o., člen skupiny AGEL, začne od utorka, 28. apríla, komerčné testovanie samoplatcov na prítomnosť ochorenia COVID-19. Otestovať sa v nemocnici bude možné v stanovených termínoch, vždy v utorok od 09,00 - 12,00 hod. Cena testu pre samoplatcov je 65 EUR.

Celý článok


V handlovskom senior centre dodržiavajú maximálne možné opatrenia v rámci prevencie pred koronavírusom

21.4.2020

Senior centrum svätej Kataríny, ktoré je súčasťou Nemocnice Handlová, 2. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, prijalo taktiež všetky potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu centra. Ich cieľom je ochrániť klientov centra, ktorí patria do rizikovej skupiny ochorenia koronavírus COVIS-19, ale aj zamestnancov.

Celý článok


V handlovskej nemocnici pribudli nové opatrenia v súvislosti s koronavírusom COVID-19

1.4.2020

Nemocnica Handlová, 2. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Nemocnica v Handlovej sprísňuje v súvislosti s COVID-19 opatrenia

19.3.2020

Nemocnica Handlová, člen skupiny AGEL, prijala potrebné kroky a mimoriadne opatrenia, ktoré sa týkajú organizácie a chodu nemocnice. Ich cieľom je ochrániť zamestnancov nemocnice, ako aj iných pacientov, a zabrániť tak prípadnému šíreniu koronavírusu COVID-19.

Celý článok


Zákaz návštev z dôvodu zvýšeného výskytu chrípkových ochorení!

6.2.2020

Z dôvodu zvýšeného výskytu chrípkových ochorení je zákaz návštev pacientov v celom zdravotníckom zariadení, vrátane Senior Centra. Zákaz návštev platí do odvolania.

Celý článok


V Senior centre Svätej Kataríny zneli ľudové piesne v podaní detí

29.3.2018

Klientom Senior centra Svätej Kataríny v Handlovej, člen skupiny AGEL, s privítaním tohtoročnej jari pomohli prváčikovia zo Základnej školy Školská v Handlovej. Aj vďaka tradičným vystúpeniam mali seniori spestrený pobyt v centre opatrovateľskej starostlivosti.

Celý článok


V NEMOCNICI Handlová zaznamenali významný nárast hospitalizácií seniorov

12.2.2018

Za posledné obdobie zaznamenala NEMOCNICA Handlová – 2. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, významný nárast počtu hospitalizovaných pacientov. Kapacita lôžkového fondu oddelenia dlhodobo chorých je naplnená na maximum.

Celý článok


Zamestnanci handlovskej nemocnice pomáhajú svojim spoluobčanom v núdzi

8.12.2017

NEMOCNICA Handlová, člen skupiny AGEL, sa už po druhýkrát úspešne zapojila do Vianočnej zbierky šatstva, ktorú pravidelne organizuje NADÁCIA AGEL. Zamestnanci tak pomôžu desiatkam rodín v hmotnej núdzi

Celý článok


NEMOCNICA Handlová vybaví viac pacientov v geriatrickej ambulancii

20.11.2017

NEMOCNICA Handlová – 2. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, sa prispôsobuje zvýšenému dopytu na poskytnutie ambulantnej zdravotnej starostlivosti pre seniorov a pristúpila k internej zmene v práci geriatrickej ambulancie. Týmto krokom vybaví viac pacientov.

Celý článok


V Senior centre Svätej Kataríny si pripomenuli mesiac úcty k starším

31.10.2017

Senior centrum Svätej Kataríny, n. o., sídliace v priestoroch NEMOCNICE Handlová, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch, pri príležitosti mesiaca úcty k starším usporiadalo mimoriadne aktivity pre svojich klientov. Je to obdobie, kedy by sme mali viac myslieť na tých, ktorí pre nás vo svojom živote niečo vytvorili a svoju jeseň života trávia vo svojich domovoch spoločne so svojimi blízkymi alebo v inštitúciách, kde im poskytnú potrebnú pomoc a opateru

Celý článok


Handlovská nemocnica pozýva verejnosť na bezplatné vyšetrenie mykotických ochorení kože

4.9.2017

Kožná ambulancia NEMOCNICE Handlová – 2. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, pozýva verejnosť na bezplatné vyšetrenie mykóz. Plesňové, čiže mykotické nákazy kože patria medzi najčastejšie ochorenia, kvôli ktorým sa vyhľadáva odborný lekár – dermatovenerológ. Okrem nepríjemných prejavov sú ľahko prenosné. Je lepšie im predchádzať, ale keď existuje podozrenie na mykotické ochorenie, je nevyhnutné navštíviť odborníka.

Celý článok


Handlovská nemocnica zaviedla novinku v poskytovaní zdravotnej starostlivosti

11.8.2017

NEMOCNICA Handlová - 2. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, zaviedla novú liečebnú metódu spočívajúcu v inhalácii koncentrovaného kyslíka.

Celý článok


Seniorom pomáhajú v handlovskej nemocnici dodržiavať pitný režim

25.7.2017

NEMOCNICA Handlová, člen skupiny AGEL, vzdeláva seniorov v oblasti pitného režimu. Títo ľudia sú oveľa náchylnejšie k problémom spojeným s dehydratáciou. Garantom aktivít, ktoré smerujú k vyšším ročníkom je MUDr. Miriam Kvostková, ktorá pracuje ako primárka na oddelení dlhodobo chorých v handlovskej nemocnici.

Celý článok


V NEMOCNICI Handlová učia pacientov ako si chrániť kožné znamienka

6.7.2017

NEMOCNICA Handlová, člen skupiny AGEL sa aktívne venuje prevencii melanómu. Počet prípadov melanómu kože narastá. Dermatovenerologická ambulancia v handlovskej nemocnici vyšetruje v rámci preventívnych programov okrem bežných pacientov aj záujemcov, ktorí si prídu dať skontrolovať kožné znamienka.

Celý článok


Športové popoludnie v handlovskej nemocnici

1.7.2017

Zamestnanci NEMOCNICE Handlová sa stretli v areáli športovo-relaxačného centra HUTIRA v Handlovej. Uskutočnilo sa tu športové popoludnie zamestnancov nemocnice, na ktorom si okrem neformálnych rozhovorov a zábavy zmerali sily v tradičných aj netradičných športových disciplínach.

Celý článok


NEMOCNICA Handlová Vám vyšetrí kožné znamienka

11.5.2017

Zdravotníci dermatovenerologickej ambulancie NEMOCNICE Handlová – 2. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, pozývajú širokú verejnosť v dňoch od 15. mája do 19. mája 2017 na bezplatné vyšetrenie kožných znamienok. Nemocnica sa aj tento rok pripája ku kampani v rámci celoeurópskej preventívnej akcie Deň melanómu, ktorý pripadá na 15. máj.

Celý článok


Štvrté výročie chirurgickej jednodňovej zdravotnej starostlivosti v Handlovej

13.4.2017

Pracovisko chirurgickej jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS) NEMOCNICE Handlová – 2. súkromnej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch oslávilo štvrté výročie úspešného vykonávania svojej činnosti pod vedením MUDr. Vladimíra Výrostka. Lekári pracoviska jednodňovej zdravotnej starostlivosti vykonali za toto obdobie celkom 5273 operačných výkonov v štyroch medicínskych operačných odboroch. Najviac operácií vykonali lekári v odbore všeobecná a cievna chirurgia s celkovým počtom 4765 operačných výkonov.

Celý článok


Fyzioterapeutka handlovskej nemocnice vysvetlila deťom zo základnej školy dôležitosť správneho držania tela

5.4.2017

Vedenie NEMOCNICE Handlová – 2. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch usporiadalo, pre žiakov prvého stupňa základnej školy na Školskej ulici v Handlovej, inštruktáž v cvikoch pre správne držanie tela. Odborné rady deťom poskytla a názorne predviedla Petra Sabová, vedúca fyzioterapeutka z oddelenia fyziatrie, rehabilitácie a liečebnej balneológie handlovskej nemocnice.

Celý článok


Senior centrum v handlovskej nemocnici pokračuje v modernizácii

9.2.2017

Klienti Senior centra Svätej Kataríny, n. o., situovaného v handlovskej nemocnici, ktorá je členom skupiny AGEL, majú po rozšírení kapacity lôžok a modernizácii ešte lepšie a dôstojnejšie podmienky pre svoj pobyt, s dôrazom na dostupnosť rehabilitačných služieb a ďalších výhod vyplývajúcich z toho, že zariadenie je situované priamo v areáli NEMOCNICE Handlová – 2. súkromná nemocnica. Napriek modernizácii a zvýšenému komfortu klientov sú podmienky prijatia stále rovnaké – vstupný poplatok za prijatie do zariadenia seniori neplatia.

Celý článok


Handlovská nemocnica zmodernizovala oddelenie dlhodobo chorých

15.12.2016

NEMOCNICA Handlová – 2. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch dokončila modernizáciu oddelenia dlhodobo chorých. Vďaka trojmesačnej renovácii a investícii v hodnote 18 tisíc eur, sa pacienti a personál oddelenia môžu tešiť komfortnejšiemu prostrediu a zvýšenému hygienickému štandardu.

Celý článok


Historicky prvá artroskopická operácia kolena v handlovskej nemocnici

14.10.2016

NEMOCNICA Handlová – 2. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, začiatkom októbra 2016 vykonala po prvý krát v histórii jej existencie artroskopickú operáciu kolena. Nadväzne po otvorení novej ortopedickej ambulancie, pod odborným vedením MUDr. Vladimíra Gamana, MPH, pristúpila nemocnica k vykonaniu tohoto prvého výkonu v ortopedickej jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Zavedenie nového operačného výkonu má obrovský prínos pre pacientov, ktorí už nemusia kvôli operačnému zákroku cestovať do iného mesta, či okresu.

Celý článok


Handlovská nemocnica rozšírila portfólio služieb pre pacientov

9.9.2016

NEMOCNICA Handlová – 2. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, v týchto dňoch rozšírila portfólio služieb poskytovaných svojim pacientom o činnosti v odbore ortopédia. Vďaka otvoreniu novej ortopedickej ambulancie, ktorej činnosť nadväzuje aj na činnosť jednodňovej zdravotnej starostlivosti v odbore ortopédia, pacienti už nebudú musieť cestovať do iného mesta, či okresu. Ambulancia je zriadená v priestoroch nemocnice s najmodernejšou technikou, erudovaným personálom. Ordinačná doba je vo štvrtok a v piatok od 07.00 do 15.00 hodiny. Odborným lekárom ortopedickej ambulancie je MUDr. Vladimír Gaman, MPH.

Celý článok


Handlovská nemocnica pozýva verejnosť na bezplatné vyšetrenie mykóz

26.8.2016

Kožné ochorenia - mykózy, môže potrápiť každého z nás. Pritom len včasný záchyt ochorenia kože je predpokladom jej úspešnej liečby. Kožná ambulancia NEMOCNICE Handlová – 2. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, sa preto rozhodla vyhlásiť kampaň a od 5. septembra 2016 vyšetrovať všetkých záujemcov, ktorý majú podozrenie na tieto ochorenia.

Celý článok


Športové popoludnie 2016

13.7.2016

V piatok 17. júna 2016 sa v športovo-relaxačnom centre Hutira konalo športové popoludnie zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Handlovská nemocnica pozýva verejnosť na bezplatné vyšetrenie znamienok

12.5.2016

Melanómom, ktorý je v súčasnosti pokladaný za jedno z najagresívnejších nádorových rakovinových ochorení kože, trpí stále viac ľudí. Pritom len včasný záchyt ochorenia kože je predpokladom jej úspešnej liečby. Kožná ambulancia NEMOCNICE Handlová – 2. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa preto rozhodla pridať k Medzinárodnému dňu melanómu a od 16. do 27. mája 2016 vyšetrovať znamienka zadarmo.

Celý článok


Handlovská nemocnica rozširuje služby v neurologickej ambulancii

21.4.2016

Neurologická ambulancia NEMOCNICE Handlová – 2. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, v týchto dňoch rozšírila svoje služby o vykonávanie elektromyografických vyšetrení periférnych nervov a svalov. Vďaka inštalácii nového prístroja WEGA-MS už pacienti nebudú musieť cestovať do iného mesta či okresu.

Celý článok


Kontakt pre média

KONTAKT PRE MÉDIÁ

Mgr.Martina Pavliková
Email: hovorca@agelsk.sk

Kontakt neslúži na objednávanie pacientov na vyšetrenie, očkovanie, testovanie a zasielanie výsledkov vyšetrení.

Kontakty na všetky spoločnosti a zdravotnícke zariadenia Skupiny AGEL nájdete v zozname spločností skupiny AGEL