Handlovská nemocnica rozširuje služby v neurologickej ambulancii

21.4.2016

Neurologická ambulancia NEMOCNICE Handlová – 2. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, v týchto dňoch rozšírila svoje služby o vykonávanie elektromyografických vyšetrení periférnych nervov a svalov. Vďaka inštalácii nového prístroja WEGA-MS už pacienti nebudú musieť cestovať do iného mesta či okresu.

Ambulancia ponúka vysoko kvalifikovanú starostlivosť a zaisťuje pre pacientov diagnostiku a liečbu neurologických ochorení, vrátane vertebrogénnych – bolestí chrbta dospelých pacientov. Nové prístrojové vybavenie neurologickej ambulancie prispeje k rýchlejšej a presnejšej diagnostike mnohých ochorení, ako sú napríklad poškodenia svalov a periférnych nervov po úrazoch, profesionálne nervovosvalové ochorenia, metabolické ochorenia, koreňové poškodenia nervového systému pri ochoreniach chrbtice. Vyšetrenie na elektromyografickom prístroji tiež prispeje k spresneniu diagnostiky vrodených  a získaných  degeneratívnych  ochorení periférneho nervového systému,“ vysvetlila lekárka ambulancie MUDr. Jarmila Hmiráková.

Uvedením nového prístrojového vybavenia do  prevádzky neurologickej ambulancie v Nemocnici Handlová zabezpečujeme našim pacientom minimálne čakacie doby, urýchlenie diagnostického procesu a  dostupnosť vyšetrenia bez nutnosti cestovať do vzdialenejších zdravotníckych zariadení.  „Za vedenie NEMOCNICE Handlová chcem povedať, že som veľmi rád, že s pomocou  investičného oddelenia spoločnosti AGEL sa nám v krátkom čase podarilo zabezpečiť  pre pacientov nášho regiónu veľmi potrebné diagnostické zariadenie a rozšíriť tak naše služby,“ uviedol riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Belanský, MPH s tým, že dlhodobá podpora skvalitňovania technického zázemia našej nemocnice posúva jej zdravotnú starostlivosť dopredu, v čom budeme aj naďalej pokračovať.

Ambulancia sa nachádza v zrekonštruovanej poliklinike s modernou technikou, erudovaným personálom a objednať sa na uvedené vyšetrenie môžu pacienti v pondelok až štvrtok medzi 14:00 a 15:00 hodinou a v piatok od 11.30 do 12.30 hodiny na telefónnom čísle 046/5192 729.