Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

046 / 5192 777

O nemocnici

Kyslíková terapia pôsobí priaznivo na množstvo diagnóz

29.7.2020

V Algeziologickej ambulancii Nemocnice AGEL Handlová je liečba kyslíkom ,,v plnom prúde“. Využiť oxygénoterapiu môžu pacienti priamo v budove polikliniky. Ide o metódu, ktorá má množstvo pozitívnych účinkov.

Táto liečebná terapia spočíva v priamej inhalácii koncentrovaného kyslíka, zjednodušene sa jej hovorí aj liečba kyslíkom. ,,Oxygénoterapia regeneruje organizmus na bunkovej úrovni a zbavuje telo únavy. Zároveň zlepšuje látkovú výmenu organizmu, posilňuje imunitu a očisťuje telo od toxínov,“ vysvetľuje námestníčka pre ošetrovateľstvo Nemocnice AGEL Handlová Mgr. Tatiana Gregušová, dipl.s.

Kyslíková terapia je vhodná pri mnohých diagnózach. ,,Vďaka nej sa pacientovi uľaví pri migréne, alergiách, ekzémoch, astme, pri ktorej je žiadúce odporučenie  pneumológa  a pomáha aj  pri znižovaní obezity. Prospešná je pri fyzickej aj psychickej záťaži, psoriáze a dokonca aj nespavosti,“ hovorí námestníčka. Zároveň dodáva, že túto terapiu indikuje odborný lekár, a to neurológ, dermatológ, algeziológ, internista, geriater a pneumológ.

Pacienti sa môžu objednať na telefónnom čísle 0917 600 523, resp. 046/5192730.

Späť