V Nemocnici AGEL Handlová platí zákaz návštev, dôvodom je zvýšený výskyt respiračných ochorení

6.11.2023

V Nemocnici AGEL Handlová začína dnešným dňom, t.j. od 6. novembra 2023, platiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach a tiež v Senior centre Svätej Kataríny. Potreba dočasného zákazu návštev vyplynula zo zhoršenej epidemiologickej situácie. Rozhodnutie je platné do odvolania.

„S platnosťou od 6. novembra 2023 až do odvolania platí v Nemocnici AGEL Handlová a v Senior centre Svätej Kataríny zákaz návštev. Primárnym zámerom je ochrana zdravia hospitalizovaných pacientov a personálu z dôvodu zvýšeného výskytu respiračných a chrípkových ochorení,“ informovala riaditeľka Nemocnice AGEL Handlová Ing. Marta Eckhardtová, MPH.

V prípade pacientov v terminálnom štádiu ochorenia, alebo z dôvodu návštevy kňaza,  je možné po predošlej dohode s primárom oddelenia udeliť výnimku pri dodržaní všetkých epidemiologických opatrení. Možnosť zabezpečenia osobných potrieb pacientov je denne, kedy môžu príbuzní odovzdať veci službukonajúcemu personálu na oddelení.