Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

046 / 5192 777

O nemocnici

Nové zdvíhacie zariadenia v handlovskej nemocnici zjednodušia manipuláciu s pacientom

1.6.2023

Do výbavy Nemocnice AGEL Handlová pribudli vďaka eurofondovému projektu dve zdvíhacie zariadenia. Zdravotníkom zjednodušia manipuláciu s imobilnými pacientmi a ich polohovanie, ktoré je nevyhnutné pre prevenciu dekubitov.

Handlovská nemocnica sa neustále snaží skvalitňovať poskytovanú zdravotnú starostlivosť. V uplynulých týždňoch sa jej výbava rozšírila o dve zdvíhacie zariadenia, ktoré nielen uľahčia prácu zdravotníkom, ale aj prinesú zvýšený komfort pacientom. „Prístroje v hodnote takmer 16 200 eur sa nám podarilo zakúpiť vďaka eurofondovému projektu nemocnice s názvom Posilnenie materiálno-technických kapacít Nemocnice AGEL Handlová v súvislosti s výskytom ochorenia COVID-19. Naša nemocnica je zameraná na následnú zdravotnú starostlivosť, mnohí z pacientov teda majú pokročilý vek, obmedzenú hybnosť, prípadne sú imobilní. Zdviháky umožnia zdravotníkom jednoduchšie polohovanie, zdvíhanie a presuny pacientov a vďaka svoju ergonomickému dizajnu sú maximálne komfortné aj pre samotných pacientov,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Handlová Ing. Marta Eckhardtová, MPH.

Zdvíhacie zariadenia Liko Viking M sú vysoko stabilné a výškovo nastaviteľné elektrické zdviháky, využiteľné vo väčšine situácií, kedy je potrebná manipulácia s imobilným pacientom alebo pacientom s obmedzenou hybnosťou. „Zdvíhacie zariadenia majú využitie napríklad pri každodennej hygiene pacientov, ich presunoch na toaletu, z postele na invalidný vozík, ale aj pri polohovaní. Zároveň sú využiteľné ako alternatíva chodítka, ak pacient zvláda chodiť, ale je neistý, prípadne je u neho vysoké riziko pádov. Vďaka zdviháku si ho zdravotníci dokážu zabezpečiť a v prípade nečakaného pádu pacienta zastabilizuje zdvíhací záves,“ objasnila primárka oddelenia dlhodobo chorých Nemocnice AGEL Handlová MUDr. Miriam Kvostková. 

Zdvíhacie zariadenia sú umiestnené na oddeleniach dlhodobo chorých. „Zdviháky sú navrhnuté tak, aby boli pre pacientov pohodlné. Zdvíhací záves, do ktorého sa pacient zaisťuje, je z pevnej tkaniny odolnej proti vode a stabilizuje pacienta tak, aby sa necítil nekomfortne. Prístroje sú užitočné pri bežných presunoch, ale aj pri manipulácii s obéznymi pacientami, ktorá je pre zdravotníkov veľmi náročná,“ dodala MUDr. Kvostková.

Späť