Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

046 / 5192 777

O nemocnici

Handlovská nemocnica pozýva verejnosť na bezplatné vyšetrenie mykóz

26.8.2016

Kožné ochorenia - mykózy, môže potrápiť každého z nás. Pritom len včasný záchyt ochorenia kože je predpokladom jej úspešnej liečby. Kožná ambulancia NEMOCNICE Handlová – 2. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, sa preto rozhodla vyhlásiť kampaň a od 5. septembra 2016 vyšetrovať všetkých záujemcov, ktorý majú podozrenie na tieto ochorenia.

V letných mesiacoch je koža vystavená viacerým negatívnym faktorom, ktoré môžu spôsobiť niektoré z  letných kožných ochorení.  Medzi typicky letné ochorenia kože patria hubové ochorenia, ktoré v  horúcom období roka spôsobujú najviac kožných problémov. „Hubové ochorenia kože nazývame aj mykózy, alebo dermatomykózy. Bývajú nechceným následkom  kúpania v prírodných alebo verejných kúpaliskách, ako aj dôsledkom prirodzene zhoršených podmienok pre kožný kryt pri vyšších teplotách okolitého  prostredia. Dôsledkom je zvýšená potivosť,  ako adaptácia tela  na vyššiu teplotu okolia, ale zároveň aj vznik lepších podmienok na vývoj mykotických ochorení kože,“ vysvetlila lekárka kožnej ambulancie MUDr. Gabriela Uhliarová.

Mnoho ľudí s návštevou lekára váha, aj keď majú podozrenie na ochorenie. Veľakrát im práve podobné akcie dodajú potrebnú odvahu. „Cieľom našej kampane je včas prispieť k odhaleniu hubových ochorení kože, ktoré sú dobre liečiteľné a vyliečiteľné bez následkov, pokiaľ sú zachytené včas. Preto je veľmi dôležité sledovať svoju kožu práve v tomto letnom období a pri podozrení sa nechať vyšetriť u odborného lekára,“ dodala lekárka s tým, že sa teší na všetkých záujemcov.

Kožná ambulancia NEMOCNICE Handlová sa nachádza na 1. poschodí v zrekonštruovanej budove polikliniky. „Venujeme sa diagnostike a terapii kožných aj venerologických ochorení. Vyšetrenia chorobných kožných zmien a pigmentových lézii vykonávame dermatoskopom. Ambulantne vykonávame kryoterapiu kožných lézií N2 (ošetrenie tekutým dusíkom), ako aj odstraňovanie kožných výrastkov a iných lézii elektrokauterizáciou, kožné lézie vyžadujúce chirurgický zásah realizujeme cestou našej chirurgickej ambulancie a pracoviska jednodňovej chirurgie,“ uzavrela MUDr. Uhliarová.

Ambulantné hodiny pre neobjednaných pacientov sú pondelok až piatok od 7:00 do 12:00 hodiny. Na vyšetrenie mykóz sa možno objednať na telefónnom čísle 046/ 5192 734 alebo elektronicky na e-mailovej adrese: kozne@nemha.sk


Prílohy:

Späť