V Nemocnici AGEL Handlová zatiaľ pandemickú situáciu zvládajú

30.11.2020

Nemocnica AGEL Handlová zatiaľ aktuálnu pandemickú situáciu zvláda. Počas veľmi ťažkého minulého týždňa vedenie nemocnice prijalo viaceré opatrenia, aby chod nemocnice zostal napriek viacerým pozitívne testovaným zamestnancom zachovaný. Nemocnica má reprofilizované lôžka pre pacientov s koronavírusom, ktorých počet musela minulý týždeň výrazne navýšiť a aktuálne podľa potreby rozširuje hodiny na mobilnom odberovom mieste.

„K dnešnému dňu k 8.00 hod evidujeme 17 covid pozitívnych pacientov, žiadny z nich nevyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Z našich zamestnancov bol koronavírus potvrdený u 17 z nich, sú medzi nimi lekári, sestry aj nezdravotnícky personál. Jedna kolegyňa  je aktuálne v karanténe,“ uviedla  riaditeľka handlovskej nemocnice Ing. Marta Eckhardtová, MPH.

Nemocnica za uplynulý týždeň realizovala 405 antigénových testov, z nich 60 bolo pozitívnych a 50 PCR testov. Vzhľadom na záujem verejnosti, nemocnica rozšíri aj pracovný čas v mobilnom odberovom mieste, ktoré je určené všetkým tým,  ktorí sa chcú dať bezplatne otestovať. ,,Pôvodnú prevádzkovú dobu odberového miesta sme schopní rozšíriť  od 8.00 hod  do 15.00 hodiny, a to v prípade, že sa objavia požiadavky na popoludňajšie hodiny ,“ doplnila riaditeľka. Handlovská nemocnica ponúka aj možnosť sa dať otestovať  najspoľahlivejším PCR testom. Túto možnosť majú pacienti s covid passom pondelok a štvrtok od 8.00 do 10.00 hod. Pre samoplatcov je vymedzený čas v pondelok a štvrtok od 10.00 hod do 12.00 hod, pričom samoplatcovia sa musia objednať cez portál www.agellab.sk.

V nemocnici rovnako, ako vo všetkých ostatných naďalej platia prísne protiepidemiologické opatrenia vrátane zákazu návštev.