Nemocnica AGEL Handlová pripravuje otvorenie urologickej ambulancie

12.8.2021

Vyjsť v ústrety pacientom, zvýšiť dostupnosť a rozsah poskytovaných služieb zdravotnej starostlivosti a jej kvalitu. To bol hlavný cieľ pri rozhodnutí Nemocnice AGEL Handlová s.r.o. otvoriť novú urologickú ambulanciu. S prípravami sa už začalo, prvých pacientov by mohli na urológii privítať v októbri.

Rok 2021 by sa dal v handlovskej nemocnici, odhliadnuc od pandémie COVID -19, nazvať aj rokom rozvojovým. Po otvorení Domu ošetrovateľskej starostlivosti chystá nemocnica ďalšiu novinku – otvorenie novej urologickej ambulancie. Toto rozhodnutie reflektuje požiadavky verejnosti v regióne a snahu vyjsť pacientom v širokej spádovej oblasti v ústrety.

,,Nemocnica AGEL Handlová plánuje otvorenie novej urologickej ambulancie v budove polikliniky od októbra. Súčasťou špecializovaného vyšetrenia bude aj možnosť USG vyšetrenia, ambulancia bude poskytovať aj jednodňovú zdravotnú starostlivosť v odbore urológia. Verím, že našich pacientov táto novinka poteší,“ hovorí riaditeľka nemocnice Ing. Marta Eckhardtová, MPH. Týmto krokom  zdravotnícke zariadenie reaguje na nedostatok špecializovanej zdravotnej starostlivosti v Handlovej.

V súčasnosti prebieha súbežne niekoľko činností na zabezpečenie správneho fungovania novej ambulancie, ako úprava priestorov, zmluvné vzťahy so všetkými poisťovňami, personálne zabezpečenie a materiálno – technické vybavenie, aby sme boli pripravení spustiť činnosť ambulancie v naplánovanom čase.