Bezplatné antigénové testovanie v handlovskej nemocnici končí

23.6.2021

Bezplatné antigénové testovanie pre verejnosť v Nemocnici AGEL Handlová po siedmich mesiacoch končí. Posledné testy zdravotníci vykonali v stredu, 23. júna 2021.

Zrušenie antigénového testovania pre verejnosť v handlovskej nemocnici súvisí s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR o ukončení činnosti  bezplatného antigénového testovania v mobilných odberových miestach a v neposlednom rade aj s priaznivo sa vyvíjajúcou situáciou s pandémiou. K tomuto pozitívnemu vývoju výrazne prispievajú zvyšujúce sa čísla zaočkovaných proti koronavírusu.

Mobilné odberové miesto bude aj naďalej v pondelok a vo štvrtok vykonávať PCR testy pre indikovaných pacientov, ale aj PCR a antigénové testy pre samoplatcov a PCR testy zo slín. Zároveň nemocnica pokračuje aj vo vyšetrovaní prítomnosti protilátok proti vírusu COVID-19.